O nás

O nás

Firma Kasia byla založena v lednu 1993 jako plně soukromá obchodní společnost. Hlavním obchodním artiklem bylo od začátku koření, jehož je naše firma dodnes přímým dovozcem a následným zpracovatelem. V průběhu let došlo k obohacení sortimentu o nabídku nejrůznějších druhů sušené zeleniny a bylin.

Značnou část trhu jsme získali zejména u sušeného česneku, cibule a majoránky. Postupně došlo také k zahájení a rychlému  rozšiřování výrobní činnosti, v současnosti provádí naše firma mletí, třídění, míchání a balení nejrůznějších druhů koření a kořenicích směsí.

Roku 1995 jsme zahájili v Týništi nad Orlicí výrobu česnekové pasty a v průběhu 2 let jsme se stali jedním z nejvýznamnějších dodavatelů tohoto zboží na českém trhu, v průběhu několika let byl sortiment „mokré výroby“ rozšířen o sojovou omáčku, tekuté polévkové koření či nejrůznější marinády. V roce 1998 jsme otevřeli míchárnu kořenicích směsí ve Strančicích, v červenci 2011 byla otevřena zcela novou výrobna v Sezimově Ústí. V návaznosti na růst výrobních kapacit se rozšiřuje škála nabízených vlastních výrobků zahrnujících směsi pro gastroprovozy a potravinářské velkoobchody, tuto aktivitu zajišťuje naše pobočka v Toužimi, operující pod obchodním názvem „Vera Gurmet“.

Kromě dovozu zboží se zabývám také exportem a re-exportem zboží např. do Polské republiky, Ukrajiny, Slovenska, Izraele,Běloruska či Holandska. Významnou komoditou jsou např. kmín, pepř černý mletý či koriandr, stále úspěšnější se stává polévkové koření „VEGA“, či grilovací směs „Zlaté kuře“.

V současné době se nachází sídlo  naší firmy v Říčanech,  městě cca 15 km od Prahy, výhodně situovaném u dálnice na Brno, což umožňuje velice snadnou dostupnost pro všechny naše zákazníky. Další skladovací a výrobní prostory se nachází ve Strančicích u Prahy,  Berouně, Týništi nad Orlicí, Sezimově Ústí a Toužimi.

Díky síti našich obchodních zástupců rozšířené do všech oblastí České republiky jsme také schopni velice pružně zásobovat širokou škálu zákazníků od nejmenšího výrobce uzenin až po velké výrobce nadnárodního charakteru.